Nadmorskie anioły z duszą…

Anioł znaczy Posłaniec, Zwiastun. Czy wiesz, że pierwsze wyobrażenia aniołów, posłanników bogów, zaistniały w kulturze Starożytnego Egiptu?

Anioły i ich eteryczność od dawien dawna jest tematem wielu dzieł. Postać anioła i sposób jej przedstawiania zmieniała się wraz z nastającymi epokami. Anioły stały się inspiracją między innymi dla takich wielkich malarzy, jak: Raffaello Santi, Sandro Botticelli, Tycjan, Hieronim Bosh.

Najbardziej urzekł mnie obraz Jacka Malczewskiego „Aniele, pójdę za tobą” przedstawiający scenę o charakterze  metafizycznym, baśniowym, przedstawiający spotkanie dziecka, małego pastuszka pasącego gęsi  z aniołem stróżem. Jacek Malczewski tworzył głównie obrazy realistyczne, sceny rodzajowe i co jest bardzo ciekawe, pomimo poruszania głównie tematów narodowo-wyzwoleńczych był też zafascynowany wierzeniami i legendami ludowymi, sięgał do symbolizmu, przeplatając realizm z metafizycznością.

Moją inspiracją okazały się znalezione na plaży, wyszlifowane przez morze, kawałki drewna przesycone jego naturą.

Kolekcja aniołów została ręcznie stworzona z elementów drewnianych. Główna część anielskiej postaci wykonana jest z drewna znalezionego podczas nadmorskich spacerów. Skrzydła natomiast wykonane są ze sklejki brzozowej, zostały ozdobione złotą konturówką i złocone. Anioły można zawiesić na ścianie.
Aniołki są niepowtarzalne, nie ma możliwości wykonania postaci anielskiej w identycznej formie. Na pewno będą idealnym prezentem dla osób ceniących oryginalność i naturę.

Zapraszam do obejrzenia innych anielskich prac.

Reiki wspomaganie energią.

Podziel się !