Porcelana malowana

Porcelana malowana niewątpliwie cieszy oko rozmaitością wzorów i kolorów. Malowanie na szkle, ceramice czy porcelanie jest bardzo przyjemną czynnością. Kojarzy się głównie z malowanymi elementami zastawy stołowej. Ale dzięki naszej wyobraźni możemy sami stworzyć ze starych przedmiotów nowe, piękne, przyciągające oko. No i przetwarzając to, co już nam zbędne, nadając przedmiotom nową rolę do spełnienia, oszczędzamy choć trochę nasze środowisko.

Malowane ręcznie, kuchenna porcelana: kubeczki, filiżanki, cukiernice, salaterki…

Prezentowane motywy zostały naniesione ręcznie pędzelkiem, malowane specjalistycznymi farbkami do porcelany i szkła które dają możliwości stworzenia pięknych, kolorowych wzorów na wszystkich materiałach odpornych na wysoką temperaturę: porcelanie, szkliwionej ceramice, terakocie, metalu,szkle. Po wyschnięciu naniesiony motyw utrwalony jest pod wpływem wysokiej temperatury dzięki czemu jest trwały, odporny na wodę i detergenty. Farbki nie są toksyczne.

Swoją przygodę z malowaniem na porcelanie i ceramice zaczęłam od odświeżenia starych kolorowych kubeczków zajmujących niepotrzebnie miejsce w kuchennych szafkach. Po metamorfozie goszczą codziennie na moim stole, kawa i herbata smakuje w nich doskonale.

 

 

Podziel się !