Anioł malowany na drewnie

Anioł malowany. Nieziemski anioł i jego eteryczność od dawien dawna był tematem wielu dzieł. Postać anioła i sposób jej przedstawiania zmieniała się wraz z nastającymi epokami. Anioły stały się inspiracją między innymi dla takich wielkich malarzy jak: Raffaello Santi, Sandro Botticelli, Tycjan, Hieronim Bosch. Sposób przedstawienia postaci anielskiej był zawsze podyktowany wyrazem gustów epoki która je wyraża. Jako że anioł ma naturę duchową, jest przeciwieństwem natury ludzkiej, to wyrażenie jego postaci poprzez sztukę jest trudnym zadaniem. Artyści przedstawiają ich piękną naturę, ukazują ich odmienność ale interpretacja poprzez sztukę ich duchowej potęgi, która jest niewyobrażalna stanowi w zasadzie zadanie niemożliwe do wykonania. Natomiast jest furtką do poszukiwań indywidualnych wyobrażeń w kreatywnym świecie artysty.

„Anioły są tylko pretekstem do pokazywania świata, którego nie widać bezpośrednio za oknem, ale który istnieje na pewno.” Autor: Artur Więcek

Anioł malowany

Poniżej prezentuję prace wykonane przez mnie, są to głównie funkcjonalne drewniane szkatułki z anielskim motywem przewodnim. Motyw został namalowany ręcznie farbami akrylowymi. Utrwalony bezwonnym lakierem akrylowym. Malowane drewniane pudełka posłużą do przechowywania biżuterii, zdjęć i pamiątek. Różnią się wymiarami, wybór jest duży, od tych małych 10×10 cm do solidnych kufrów. Niektóre z nich mają przegrody lub szufladki. Kształt szkatułki można dobrać do jej późniejszego przeznaczenia. Prace te wyróżniają się barwną kolorystyką, motyw jest niepowtarzalny, nie ma w śród nich dwóch takich samych.

Wśród prac znajdują się także rysunki wykonane kredkami akwarelowymi, są to bardzo kolorowe ilustracje wykonane głównie dla dzieci. A także Anioł malowany pojawia się na zegarach tworzonych na płótnie o wymiarach 40x40cm, farbami akrylowymi z płynnym mechanizmem.


Zrozumieć swój sen.

Podziel się !